X

 • שנהיה בקשר?
  כל שאלה או בקשה תתקבל בברכה

  שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

עולים בחיפוש – תקציר עדכונים מעניינים בגוגל ל-2.2 עד ה-8.2

התראות ישירות לתיבת המייל שלך
על כל מה שחדש בעולם הדיגיטל?
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

אז מה היה לנו בשבוע האחרון?

בהמשך לעדכונים לשלל הכלים של גוגל – תקלות והפתעות במגוון כלים של גוגל, וגם כל מיני דיבורים על עדכון אלגוריתם פוטנציאלי במהלך הסופ”ש.  אנחנו עוד לא יודעים לומר סופית אם קרה משהו, בעיקר כי היינו עסוקים במשחק ה-SEO החדש שיצא בסופ”ש.

1. היה או לא היה? דיבורים על עדכון של גוגל במהלך הסופ”ש

האם גוגל שוב עדכנו משהו באלגוריתם שלהם וגרמו לשינויים רבים במיקומים של אתרים בחיפוש? אולי, וגם אולי לא.
כמו בהרבה פעמים אחרות, נתונים סותרים מכל מיני גורמים מפורסמים ברשת. החברים ב-Moz טוענים שב-7.2 היה מזג אויר (כן, ככה הם קוראים לזה) סוער –

שינויים במיקומים ב-7.2 - MozCast

עד עכשיו לא ראינו את אחד מהכלים הגדולים יוצא בהצהרות דומות, וגם בבדיקות בכלים שלנו לא ראינו יותר שינויים מהרגיל (או בכלל), מה שגורם לנו לתהות למה רק הכלי של Moz מדווח על כזו “טמפרטורה” וגם איך יכול להיות שהשינוי כלכך גדול? להשוואה, עדכון האלגוריתם ב-13.1 הגיע לטמפ’ של 98°. באגים ב-MozCast? יכול להיות, כך או כך תמיד טוב להישאר במעקב בימים כאלה ולוודא שהאתר שלכם לא נפגע ונעלם מתוצאות החיפוש בטעות.

2. פתרון באגים The Google Way – ניתוק כל בעלי האתרים מנתונים

ברוב המקומות והמערכות ניתן לצפות לכל מיני באגים שעולים אחרי עדכון גרסה\תוכנה, או אפילו נוהל כלשהו – אחרי כל “הטמעה” יעלו הבאגים והחידודים שצריכים להיעשות. ברוב המקומות, כשיעלו הבאגים האלה הנושא יתוחקר בצורה נקודתית, יבדקו בדיוק מה עודכן ואיך זה קשור לבאג ובסופו של דבר ימצאו את הגורם שאותו צריך לתקן.
לא בגוגל.
בגוגל, כשמתגלה באג באחד הממשקים שעודכנו רבות לאחרונה, ממשק שמיליונים משתמשים בו באופן יומיומי ותלויים בו כדי להבין את הביצועים של האתר שלהם בחיפוש – הם פשוט מכבים את הפונקציה לכולם וגורמים להם להתחיל מחדש.
ניקח לדוגמה את ה-Google Search Console, שהתגלה בה באג באימות הבעלות על אתרים על ידי תגית אנליטיקס (GTM). גוגל תיקנו את הבאג, הודיעו על זה, ואז שללו את האישורים של כל האתרים שכבר כן היו מאומתים בשיטה הזו. מישהו שם גם הגדיל ראש ושלח לכל בעלי האתרים מייל מלחיץ עם הכותרת “בעלים חדש לאתר שלך…”

גוגל מודיעים שפתרו את הבאג ב-GSC

מה זה אומר?

 • שאם קיבלתם כזה מייל אז אין מה להילחץ, אף אחד לא גנב לכם את האתר, ובסך הכל מדובר פה באימות מחדש של הנכס שלכם
 • שבאגים יש לכולם, גם לגוגל. לרוב הם גם מתקנים אותם, בסוף.
 • שכדאי לאמת את הנכס שלכם ביותר מדרך אחת, ואפילו מומלץ!
  אנחנו ממליצים על העלאת קובץ לשרת + הגדרה ב-DNS, אבל בשורה התחתונה כל שיטה נוספת שבה תוכלו לאמת רק תוודא שכמעט ולא משנה מה יקרה לאתר – כל עוד הוא באוויר אתם תמשיכו לקבל נתונים.

3. לא יודעים מה איתכם, אבל אנחנו שיחקנו בסופ”ש הזה

אוהבים אתגרים?
בעלי נטייה להתמכרות?
בעלי נטייה לחפירות?
בואו נשחק!

כמה חברים משועממים מ-Propellernet בנו משחק SEO טכני (יענו שאלות שנוגעות יותר לנושאים טכניים ופחות לתוכן) בשם Hidden Keywords, מה שגרם להיעלמות רוחבית של מאות אנשי SEO מהפיד בטוויטר ובפייסבוק (אנחת רווחה עולמית) חוץ מהבלחות של סטטוסים בסגנון “אני ברמה X, הצילו”, או “התמכרתי, המשחק הזה יהרוג אותי”

landon moore

מה זה אומר?

שאם ניסיתם להשיג את איש ה-SEO שלכם באיזושהי דרך בימים האחרונים והוא לא ענה – כנראה שהוא עדיין לא פתר את כל החידות. שלחו לו אנרגיות חיוביות וקוו שהוא יצא מזה כמה שיותר מהר, ותרגישו חופשי לדבר איתנו בינתיים כי חבל שהאתר שלכם סתם יחכה 😉

4. הכל בגלל תמונה קטנה – גוגל דוחים פוסטים ב-Google My Business

עוד עדכון מערכתי שגרם לבעלי עסקים בכל העולם להתקף לב קל על בינוני – במהלך הסופ”ש גוגל מחליטים לאכוף את חוקי התאימות של תמונות לפוסטים ב-Google My Business, מה שגורם לדחייה אוטומטית של מאות פוסטים שהועלו למערכת

מאות פוסטים בגוגל ביזנס נדחים על ידי גוגל

מה בעצם קרה?

גוגל, כהרגלם, החליטו לעדכן או לאכוף משהו בצורה רוחבית בלי להודיע לאף אחד מראש. כתוצאה מאות בעלי אתרים ונכסי GMB (שהרבה מהם תלויים בפרסום החינמי הזה בארה”ב) התרוצצו כמה שעות טובות בלי להבין מה קורה ולמה הם לא יכולים לפרסם בגוגל.
אחרי מספר שעות גוגל הוציאו הודעה נונ-שלאנטית – “כן, צריך לישר קו עם הסטנדרטים” והשאירו את בעלי העסקים לנסות להבין מה בדיוק לא היה בסדר ואיך מתקנים את זה כמה שיותר מהר וחוזרים לאויר. כרגע עדיין מחכים לעדכון סופי מגוגל בנושא, כהרגלם כבר אמרתי?

תמונות פוסטים שנדחו על ידי גוגל

עד כאן מה שקרה בעולם החיפוש בשבוע הקודם. מקווים שכולם עברו את העדכונים בשלום ושהנתונים של כולם עדיין במקומם, אבל נשמח לשמוע אם מישהו חושב שהוא נפגע מהעדכון שאולי היה במהלך הסופ”ש, מבטיחים שנפסיק לשחק ונעזור לכם לשקם את התנועה לאתר.